10:07:31 - 31 تیر 1403

دانشکده بهداشت

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی ارومیه
برای جستجو عبارت موردنظر خود را وارد کنید
  • 1403/04/14 - 20:40
  • - تعداد بازدید: 93
  • - تعداد بازدیدکننده: 84
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

بازدید نمایندگان هیات ممتحنه، ارزشیابی و برنامه ریزی رشته سالمندشناسی و سلامت سالمندی از دانشکده بهداشت ارومیه در راستای راه اندازی مقطع کارشناسی ارشد سلامت سالمندی

به منظور بررسی وضعیت زیرساخت ها و ظرفیت های موجود مورد نیاز برای راه اندازی مقطع کارشناسی ارشد سلامت سالمندی، روز چهارشنبه مورخ 1403/04/13 نمایندگان محترم هیات ممتحنه، ارزشیابی و برنامه ریزی رشته سالمندشناسی و سلامت سالمندی جناب آقای دکتر حسین مطلبی و جناب آقای دکتر علی حسین زینال زاده، از دانشکده بهداشت ارومیه بازدید نمودند.

در ابتدای این برنامه بازدید، جلسه ای با حضور نمایندگان هیات ممتحنه، رئیس دانشکده (جناب آقای دکتر خلخالی)، اعضای هیات علمی گروه بهداشت عمومی و گروه در حال تشکیل سلامت سالمندی، در محل سالن کنفرانس دانشکده بهداشت برگزار شد. در این نشست جناب آقای دکتر خلخالی، ضمن خوش آمدگویی به نمایندگان هیات ممتحنه، بر ضرورت توسعه نیازمحور مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشکده بهداشت برای کسب جایگاه واقعی خود در بین دانشگاه های استانی کشور، به عنوان یکی از اهداف برنامه استراتژیک دانشکده تاکید کردند. در ادامه، ایشان در مورد اهمیت ایجاد و راه اندازی مقطع کارشناسی ارشد سلامت سالمندی در دانشکده بهداشت ارومیه با توجه به تغییر ساختار سنی جمعیت کشور و استان و افزایش تعداد سالمندان و نیاز به نیروی انسانی توانمند و متعهد جهت ارائه خدمات به این سالمندان و همچنین درخصوص زیرساخت ها، ظرفیت ها و امکانات موجود در دانشگاه و دانشکده جهت راه اندازی رشته مذکور، توضیحاتی ارائه دادند.

در ادامه، سرکار خانم دکتر امیرزاده (مدیر گروه در حال تشکیل سلامت سالمندی) ضمن معرفی تاریخچه دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و دانشکده بهداشت ارومیه، گزارشی از امکانات، ظرفیت ها و نیروی انسانی موجود در گروه، دانشکده و دانشگاه جهت راه اندازی مقطع کارشناسی ارشد سلامت سالمندی ارائه نمودند. سپس، نمایندگان هیات ممتحنه و اعضای حاضر در جلسه درخصوص زیرساخت ها و امکانات موردنیاز، توزیع ترمی دروس، روش های آموزشی و ارزشیابی دروس مقطع کارشناسی ارشد سلامت سالمندی، به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در ادامه این برنامه بازدید، نمایندگان هیات ممتحنه به همراه رئیس دانشکده و اعضای هیات علمی گروه، در محل معاونت آموزشی دانشگاه با جناب آقای دکتر محمودلو (معاون آموزشی دانشگاه) دیدار کردند. در این نشست جناب آقای دکتر محمودلو ضمن عرض خیر مقدم به نمایندگان هیات ممتحنه، در مورد اهمیت و ضرورت راه اندازی مقطع کارشناسی ارشد سلامت سالمندی در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه به پرسش و پاسخ و تبادل نظر پرداختند و در ادامه جهت حمایت از راه اندازی رشته مذکور اعلام آمادگی کردند. در پایان این نشست در خصوص اقدامات لازم و تامین زیرساخت های مورد نیاز برای ادامه مراحل مربوط به راه اندازی رشته مذکور توسط مسئولان دانشگاه و دانشکده تصمیماتی اتخاذ شد.

در پایان این برنامه بازدید، نمایندگان محترم هیات ممتحنه با حضور در کلینیک تدبیر از ظرفیت های موجود در آن جهت اجرای برنامه های آموزشی و پژوهشی مرتبط با مقطع کارشناسی ارشد سلامت سالمندی، بازدید کردند. شایان ذکر است معاونت امور بهداشتی دانشگاه و مرکز بهداشت شهرستان ارومیه از جمله ظرفیت های موجود در دانشگاه هستند که برای همکاری و حمایت از راه اندازی مقطع کارشناسی ارشد سلامت سالمندی در دانشکده بهداشت اعلام آمادگی نمودند. نمونه ای از این حمایت های انجام شده ایجاد و راه اندازی "مرکز خدمات مشاوره ای و مراقبتی بیماریهای شایع بزرگسالان و سالمندان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه"، با همکاری جناب آقای دکتر فتحی (رئیس مرکز بهداشت شهرستان ارومیه) در کلینیک تدبیر می باشد.

در این راستا، مدیریت دانشکده بهداشت ارومیه از تمامی افرادی که در فراهم کردن مقدمات این برنامه بازدید و همچنین راه اندازی مقطع کارشناسی ارشد سلامت سالمندی در این دانشکده همکاری داشته و حمایت نموده اند، تشکر و قدردانی به عمل می آورد.

 

    

  

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 7637
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

تنظیمات قالب