English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید هیأت بورد رشته حشره شناسی پزشکی از دانشکده بهداشت

در قالب بازدیدهای ادواریِ هیأتهای بورد وزارت بهداشت از شرایط مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه های علوم پزشکی، دکتر محمدرضا یعقوبی ارشادی و دکتر منصور نظری، از اساتید هیأت بورد رشته حشره شناسی پزشکی، در مورخ 21و22 اردیبهشت ماه از دانشکده بهداشت بازدید نمودند.

بازدید اساتید با شرکت در جلسه ای با حضور معاون آموزشی دانشگاه، مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه، رئیس و معاون آموزشی دانشکده، مدیر گروه انگل شناسی و مدیر گروه گیاهپزشکی (دانشگاه ارومیه)، مدیر گروه بهداشت عمومی و اعضای گروه حشره شناسی پزشکی، در محل سالن کنفرانس دانشکده بهداشت آغاز شد. معاون آموزشی دانشگاه، ضمن خیر مقدم به اساتید بازدید کننده، با اعلام آمادگی جهت ارتقای جایگاه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه، بر عزم جدی به حمایت همه جانبه از گروه های دارای تحصیلات تکمیلی تاکید نمودند. خانم دکتر مخدومی، ضمن برشمردن توانمندیهای گروه حشره شناسی پزشکی دانشگاه، دریافت نقطه نظرات ارزشمند اساتید هیأت بورد وزارتی را برای ارتقای جایگاه رشته حشره شناسی پزشکی مغتنم دانستند.

سپس دکتر دبیری بعنوان مدیر گروه حشره شناسی پزشکی، ضمن برشمردن تاریخچه علوم حشره شناسی و پزشکی نوین در ارومیه، با ارائه گزارشی از عملکرد گروه حشره شناسی پزشکی و قدردانی از حمایت مسئولین دانشگاه و دانشکده از این گروه تخصصی، گروه را دارای پتانسیل پیشرفت بیشتر در سایه حمایت اساتید بازدید کننده و مسئولین دانشگاه دانستند.

در ادامه جلسه، رئیس دانشکده بهداشت با تأکید بر عزم جدیِ توجه به زیرساختهای آموزشی و پژوهشی مورد نیاز مقاطع تحصیلات تکمیلی، توجه ویژه مسئولین دانشگاه، بویژه ریاست دانشگاه، معاونین آموزشی و تحقیقات را شایسته تقدیر دانسته و بر برکات تأثیر این نگاه ارزشمند در راه اندازی آزمایشگاه آموزشی و تحقیقاتی حشره شناسی مولکولی و نیز خرید دستگاههای مورد نیاز برای راه اندازی آزمایشگاه آنالیز دستگاهی (دستگاه جذب اتمی و HPLC) تاکید نمودند. دکتر خرسندی همچنین با برشمردن توانمندیهای کم نظیر اخلاقی، آموزشی و پژوهشی اعضای هیأت علمی گروه حشره شناسی پزشکی، وجود مقطع کارشناسی ارشد حشره شناسی پزشکی و توسعه این رشته را فرصتی کم نظیر بعنوان قطب آموزشی در این عرصه در شمال غرب کشور دانستند.

در نهایت پرفسور یعقوبی، سرپرست تیم بازدید کننده، ضمن قدردانی از تشکیل این جلسه، انجام بازدید ها را در راستای همفکری و نیز ارائه طریق به منظور پیشرفت رشته های تحصیلی دانستند. ایشان همچنین با اعلام رضایت از اقدامات انجام شده در گروه حشره شناسی پزشکی و ارزشمند بودن حمایتهای مسئولین دانشگاه و دانشکده از این گروه، بر لزوم ایجاد ارتباطات علمی با سایر مراکز علمی، ارتباط مستمر با معاونت بهداشتی دانشگاه به منظور انجام تحقیقات مسئله محور و نیز انجام تحقیقات وسیعتر حشره شناسی در منطقه شمالغرب کشور تاکید نمودند.

بازدید از امکانات زیرساختی دانشکده و گروه حشره شناسی پزشکی، از دیگر برنامه های اعضای محترم هیأت بورد بود. در پایان، هیأت اعزامی بورد ضمن اعلام رضایت از شرایط و عملکرد گروه حشره شناسی پزشکی، گزارشی از جمع بندی این بازدید و راهکارهای پیشنهادی را جهت ارتقای رشته حشره شناسی پزشکی در دانشگاه و منطقه شمالغرب کشور به معاون محترم آموزشی دانشگاه ارائه نمودند. نمایندگان بورد پیشنهاد نمودند که گروه حشره شناسی پزشکی با توجه به توانمندیهای موجود، در صورت برآورده شدن برخی پیشنیازها، میتواند به پذیرش دانشجوی دکترای تخصصی پژوهشی و ایجاد ارتباطات قویتر بین المللی اقدام نماید.

 معاون آموزشی دانشگاه نیز ضمن استقبال از نقطه نظرات اساتید، بر پیگیری آنها تاکید نمودند.

 

 

 

 


١٤:٢٤ - دوشنبه ٢٧ ارديبهشت ١٣٩٥    /    شماره : ٩٣٢٧    /    تعداد نمایش : ٧٢٢خروج