English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٨


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید هیأت بورد رشته حشره شناسی پزشکی از دانشکده بهداشت

در قالب بازدیدهای ادواریِ هیأتهای بورد وزارت بهداشت از شرایط مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه های علوم پزشکی، دکتر محمدمهدی صداقت و دکتر احمدعلی عنایتی، از اساتید هیأت بورد رشته حشره شناسی پزشکی، در مورخ 21و22 مهرماه از دانشکده بهداشت بازدید نمودند.

بازدید اساتید با شرکت در جلسه ای با حضور رئیس دانشکده بهداشت، اعضای گروه حشره شناسی پزشکی، مدیر گروه انگل شناسی دانشکده پزشکی، مدیر گروه انگل شناسی دانشکده دامپزشکی دانشگاه ارومیه، و مدیر گروه گیاهپزشکی دانشگاه ارومیه، در محل سالن کنفرانس دانشکده بهداشت آغاز شد.

رئیس دانشکده بهداشت، ضمن خیر مقدم به اساتید بازدید کننده، بر عزم جدیِ توجه به زیرساختهای آموزشی و پژوهشی مورد نیاز مقاطع تحصیلات تکمیلی و توسعه تحصیلات تکمیلی نیازمحور تاکید نمودند. دکتر خرسندی ضمن اشاره به اهمیت کارکرد فارغ التحصیلان رشته حشره شناسی پزشکی در ارتقای سلامت عمومی جامعه، به منظور ایجاد انگیزه مؤثر برای داوطلبان این رشته تخصصی، خواستار توجه جدی به جایگاه سازمانی فارغ التحصیلان این رشته در ساختار تشکیلاتی سازمانهای مرتبط، از جمله مراکز بهداشتی دانشگاههای علوم پزشکی شدند. در نهایت، ایشان ضمن برشمردن توانمندیهای گروه حشره شناسی پزشکی دانشگاه، دریافت نقطه نظرات ارزشمند اساتید هیأت بورد وزارتی را برای ارتقای شرایط و قابلیتهای آموزشی و پژوهشی گروه حشره شناسی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه مغتنم دانستند.

در ادامه، دکتر چاوشین، مدیر گروه حشره شناسی پزشکی، گزارشی را در خصوص عملکرد 9 ساله گروه حشره شناسی پزشکی ارائه نمود و ضمن قدردانی از حمایت مسئولین دانشگاه و همکاریهای ارزنده مشترک گروه حشره شناسی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در تربیت داننشجویان کارشناسی ارشد، آمادگی گروه را برای همکاریهای مضاعف در توسعه خدمات آموزشی و پژوهشی این گروه اعلام نمود.

پس از آن، پرفسور صداقت، سرپرست تیم بازدید کننده، ضمن قدردانی از تشکیل این جلسه، انجام بازدید ها را در راستای همفکری و نیز ارائه طریق به منظور پیشرفت رشته های تحصیلی دانستند. ایشان ضمن اشاره به وجود همکاریهای موثر درون و برون سازمانی گروه حشره شناسی پزشکی و قدردانی از حضور مسولین گروههای پشتیبان، این روند را در توسعه هر چه بهتر و بیشتر آموزش و پژوهش کاربردی و عمیق بسیار مفید و ارزشمند دانستند.

در ادامه، پروفسور عنایتی، عضو بورد وزارتی، با اعلام رضایت از اقدامات انجام شده در گروه حشره شناسی پزشکی و ارزشمند بودن حمایتهای مسئولین دانشگاه و دانشکده از این گروه، بر لزوم تقویت هرچه بیشتر ارتباطات علمی با سایر مراکز علمی بویژه همکاریهای تخصصی مشترک با دانشگاههای کشورهای همسایه شمالغربی و جذب دانشجویان خارجی تاکید نمود.

بازدید از امکانات زیرساختی دانشکده و گروه حشره شناسی پزشکی، مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی، گروه انگل شناسی پزشکی، مرکز پرورش حیوان و نیز پژوهشکده پزشکی سلولی دانشگاه از دیگر برنامه های اعضای محترم هیأت بورد بود. در پایان، هیأت اعزامی بورد ضمن اعلام رضایت از شرایط و عملکرد گروه حشره شناسی پزشکی، گزارشی از جمع بندی این بازدید و راهکارهای پیشنهادی را جهت ارتقای رشته حشره شناسی پزشکی در دانشگاه و منطقه شمالغرب کشور به مدیر محترم تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارائه نمودند. مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه ضمن استقبال از نقطه نظرات اساتید، بر پیگیری آنها تاکید نمودند.

 

  

  

  

  

  

  


١١:٤٠ - سه شنبه ٢٣ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٢٦٨٦١    /    تعداد نمایش : ٣٣٠خروج