English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ٣٠ آبان ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

گام نخست برای راه اندازی کارشناسی ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی

به منظور ارزیابی وضعیت تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد اقتصاد سلامت و بررسی زیرساختهای مورد نیاز برای راه اندازی کارشناسی ارشد مدیریت خدمات بهداشتی-درمانی در دانشکده بهداشت، نمایندگان بورد تخصصی رشته مذکور (دکتر عرب و دکتر تبریزی)، روز سه شنبه مورخه 97/04/05 از دانشکده بهداشت بازدید نمودند.

در ابتدای این بازدید، جلسه ای با حضور نمایندگان هیات بورد، رئیس، معاون آموزشی و اعضای هیأت علمی گروه بهداشت عمومی در محل سالن کنفرانس دانشکده برگزار شد. در این نشست رئیس دانشکده بهداشت، گسترش نیاز- محور مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشکده بهداشت را یکی از اهداف برنامه راهبردی معرفی نمود. دکتر خرسندی با اشاره بر اهمیت رشته های مدیریت و اقتصاد سلامت بعنوان پیش-مولفه های مؤثر در پیشبرد حیطه های مختلف بهداشتی و درمانی و معرفی قابلیت های دانشکده و توانمندیهای اعضای هیأت علمی ذیربط، بر عزم جدی دانشگاه به حمایت همه جانبه و پیگیری نظرات اعضای بورد در راستای راه اندازی مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت خدمات بهداشتی - درمانی تاکید نمود.

در ادامه، دکتر فرخ اسلاملو ضمن برشمردن تاریخچه علوم پزشکی و بهداشت در ارومیه، گزارشی از امکانات و ظرفیت های موجود در گروه، دانشکده و دانشگاه جهت راه اندازی مقطع کارشناسی ارشد مدیریت خدمات بهداشتی-درمانی را ارائه نمود.

سپس، نمایندگان بورد تخصصی به همراه مسئولین دانشکده و گروه آموزشی بهداشت عمومی از فضاها و امکانات آموزشی وکمک آموزشی بازدید نموده و ضمن تأیید بسترسازی مناسب در این زمینه، بر ورود دانشجویان کارشناسی ارشد اقتصاد سلامت در عرصه های میدانی تأکید کردند.

 در جلسه پایانی، دکتر آقازاده ضمن خیر مقدم به اساتید بازدید کننده، با اشاره به خلاء مدیریت و اقتصاد سلامت در برنامه های بهداشتی و درمانی، لزوم مشارکت اعضای هیأت علمی مدیریت و اقتصاد بهداشت در مباحث تخصصی برنامه های مطالعاتی و اقدامات توسعه ای دانشگاه را تشریح نمود. رئیس دانشگاه با تأکید به برنامه دانشگاه برای راه اندازی دانشکده مدیریت سلامت، موافقت خود را با استقلال گروه مدیریت و اقتصاد سلامت اعلام کردند.

 

 

     

     

                                           


٠٩:٠٠ - يکشنبه ١٠ تير ١٣٩٧    /    شماره : ١٩٥٣٣    /    تعداد نمایش : ٢٦٤خروج