English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: يکشنبه ١٢ آذر ١٤٠٢


  چاپ        ارسال به دوست

روز جهانی بهداشت محیط گرامی باد

4مهر ماه (26 سپتامبر) توسط فدراسیون بین المللی بهداشت محیط (IFEH) به عنوان روز جهانی بهداشت محیط معرفی گردیده است. این روز را به کارشناسان، اعضای هیئت علمی و کلیه تلاشگران این عرصه تبریک عرض میکنیم.

شعار روز جهانی بهداشت محیط در سال 1402 (2023 ) از طرف فدراسیون بین المللی بهداشت محیط "آمادگی برای محافظت از سلامت مردم، هر روز و همیشه" انتخاب شده است.

رسالتی که در این زمینه بر عهده جامعه بهداشت محیط می باشد، این است که در جهت مقابله و مدیریت چالشهای موجود، از جمله آلودگی هوا و آبها، مدیریت نامناسب پسماندها و فاضلابها، ایمنی مواد غذایی، افزایش پراکندگی ناقلین بیماری‌زا، مسکن نامناسب و وقوع بلایا و .... بتوانند اهمیت این موضوعات و تاثیرات آنها بر سلامت مردم را برای سیاستگزاران و تصمیم گیران توجیه نمایند و همیشه آمادگی مناسبی برای مقابله با این چالشها و محافظت از سلامت مردم را داشته باشند.

در انتها فرا رسیدن روز جهانی بهداشت محیط را به جامعه بزرگ بهداشت محیط ایران تبریک و تهنیت عرض نموده و آرزو می کنیم در سایه الطاف ایزد منان روز به روز بر اعتلای این رشته در کشور افزوده شده و بتوانیم گام های مهمی در زمینه سلامت محیط برداریم.


٠٨:٥٨ - دوشنبه ٣ مهر ١٤٠٢    /    شماره : ٥٦٤٥٣    /    تعداد نمایش : ١٠٢خروج