English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: جمعه ٠٧ ارديبهشت ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

آزمایشگاه آموزشی- تحقیقاتی بیولوژی مولکولی در دانشکده بهداشت راه اندازی شد.

رئیس دانشکده بهداشت در مصاحبه با روابط عمومی دانشکده، روند راه اندازی آزمایشگاه آموزشی- تحقیقاتی بیولوژی مولکولی را تشریح نمودند.

دکتر خرسندی در راستای ضرورت تأسیس این آزمایشگاه گفت: با عنایت به توسعة روشهای مولکولی در حیطه های علوم پایه پزشکی از جمله میکروبیولوژی محیط و حشره شناسی پزشکی، و بالا بودن تراکم کاری آزمایشگاه سلولی مولکولی دانشکده پزشکی، راه اندازی آزمایشگاه مولکولی مستقل در دانشکده بهداشت به منظور پاسخگویی به گرایشهای تحقیقاتی اعضای محترم هیأت علمیِ ذیربط و تعداد قابل توجهی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی از اولویتهای این دانشکده بود.

رئیس دانشکده بهداشت افزود: بر این اساس، با پیگیریهای ارزندة دکتر علیرضا چاوشین، آزمایشگاه آموزشی- تحقیقاتی بیولوژی مولکولی دانشکده بهداشت در زمستان 94 راه اندازی شده است. در این ارتباط، علاوه بر جذب و استفاده از 400 میلیون ریال از اعتبارات معاونت محترم تحقیقات و فناوری دانشگاه و 260 میلیون ریال از درآمدهای اختصاصی معاونت محترم آموزشی دانشگاه، دکتر چاوشین مبلغ 140 میلیون ریال از محل درآمدهای پژوهشی خویش در تکمیل تجهیزات آزمایشگاه مذکور مساعدت نمودند.

دکتر خرسندی، سکوبندی و آماده سازی فضای آزمایشگاهی، خرید تجهیزات موردنیاز از جمله دستگاه ترموسایکلر گرادیانت، دستگاه سانتریفیوژ با دور 14500، دستگاه ترانس ایلومیناتور دو کاناله UV، بَن ماری شیکردار، سری کامل الکتروفورز افقی و عمودی، دستگاه میکروفیوژ با دور 12500، ترمو بلاک دیجیتال، ورتکس و تانک ازت 10 لیتری را از مهمترین اقدامات انجام یافته در راه اندازی آزمایشگاه آموزشی- تحقیقاتی بیولوژی مولکولی دانشکده بهداشت معرفی نمودند.


٢٢:٣٠ - شنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٤    /    شماره : ٨٣٧٣    /    تعداد نمایش : ٧٠١خروج